Se reia circulaţia auto la trecerea de cale ferată de pe bd. Nicolae Bălcescu!

1222 0

Începând de joi, 12 martie, de la ora 20.00, se va relua circulaţia autovehiculelor pe la bariera CF de pe bd. Nicolae Bălcescu. Lucrările rămase de executat în cadrul investiţiei de amenajare cu dale elastice a trecerii la nivel de cale ferată se vor derula fără afectarea traficului rutier.

Până la trasarea marcajelor, conducătorii auto sunt rugaţi să tranziteze zona cu atenţie sporită. Primăria municipiului Râmnicu Vâlcea mulţumeşte râmnicenilor pentru înţelegerea pe care au manifestat-o în cele trei săptămâni şi jumătate cât au durat restricţiile de trafic.

Articole asemănătoare

Recomandări rutiere

Postat de - 5 ianuarie, 2021 0
Având în vedere avertizările pentru fenomenele meteo preconizate în perioada următoare, polițiștii vâlceni atrag atenția participanților la trafic cu privire…

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *