Nicio școală cu toaleta în curte!

407 0
Dumnezeu lucrează prin oameni!
Guvernul României a alocat ieri 14,5 milioane de lei pentru modernizarea grupurilor sanitare în 175 de unități de învățământ din țară.
Fondurile vor fi distribuite către primării prin intermediul inspectoratelor școlare județene.
Felicit Guvernul României pentru această decizie importantă, cu atât mai mult cu cât și noi, Consiliul Județean Vâlcea, aveam în plan să alocăm fonduri pentru școlile vâlcene care nu au grupuri sanitare în interior.
Vom monitoriza și noi și ne vom implica pentru ca acest proiect guvernamental să fie implementat cu succes în județul Vâlcea.

Articole asemănătoare

La Mulți Ani!

Postat de - 30 decembrie, 2021 0
Anul nou să vă aducă numai vești bune și să vină cu bine căci: BINE FACI, BINE GĂSEȘTI! La Mulți…

Dobriceni…cu drum nou!

Postat de - 11 octombrie, 2025 0
Continuăm lucrările de modernizare a drumurilor județene! Săptămâna trecută, s-a turnat asfalt pe drumul județean de la Cernișoara, iar ieri…

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *