Remiză în derby-ul Alunu – Călimăneşti! Cozia, la primele puncte pierdute

62 0

Derby-ul rundei din Liga a IV-a s-a disputat la Alunu. Oltetul a primit vizita Coziei Călimăneşti, echipă care nu pierduse niciun punct în primele trei etape. A făcut-o acum. Partida s-a terminat la egalitate, 1-1. „I-am văzut pe cei de la Alunu în meciul de la Păuşeşti, dar degeaba. Păi acum a fost o altă echipă, mult schimbată faţă de runda trecută. Oricum, şi dacă rămâneau aceiaşi jucători, ştiam că o să fie diferit, că vor juca altceva, mai ales pe teren propriu. 60 de minute am jucat bine. Am deschis scorul în minutul 39, prin Vlădulescu, care a prins un voleu, la vinclu. După pauză, la un sfert de oră de la reluare, am pierdut mingea şi am fost surprinşi pe contraatac. Am rămas cu echipa sus şi am fost egalaţi (n.r.- a marcat Herǎscu). Nu avem mari soluţii pentru momentele din joc de genul acesta, adică să venim cu cine ştie ce schimbări să creăm superioritate. După ce ne-au egalat, gazdele au venit un pic peste noi. În afara golului am mai avut ocazii, şi două bare, dar asta a fost. Mergem mai departe, luăm meci cu meci şi vedem ce va fi”, a precizat Vasile Ilinca, antrenorul Coziei.

sursa: arenavalceana.ro