Florin Cîțu: Nu vom avea noi restricții!

1357 0

Contrar afirmațiilor făcute de covidosceptici și de cei ce contestă noua coaliția aflată la guvernare, premierul Florin Cîțu a declarat, joi, referitor la estimările Institutului Național de Sănătate Publică (INSP) privind evoluția pandemiei în România, că realitatea a fost întotdeauna mai bună decât scenariile și că tulpina britanică este sub control în România. El a adăugat că nu vor fi impuse noi restricții.

“Ar fi bine să ne uităm la ce înseamnă realitatea versus scenarii. Realitatea a fost mereu mai bună decât scenariile. Măsurile pe care le avem arată că au dat rezultate.

România este pe locul 3 în Europa la număr de persoane vaccinate cu două doze și pe locul 7 în lume. Este clar că am luat măsurile care trebuie, o spun datele. Mergem pe ce am făcut până acum. Cele mai pesimiste estimări nu se vor materializa”, a spus premierul.

Articole asemănătoare

Informare ISU Vâlcea

Postat de - 18 martie, 2020 0
BULETIN INFORMATIV   Conducerea Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „General Magheru” al Judeţului Vâlcea a dispus instalare de corturi în…

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *