La solicitarea locuitorilor, Primăria asfaltează două străzi din cartierul Goranu

780 0

Marți, 27 iunie, Direcția Administrării Domeniului Public din cadrul Primăriei Municipiului Râmnicu Vâlcea a demarat asfaltările pe două artere de circulație din cartierul Goranu, în urma solicitărilor locuitorilor de aici adresate conducerii Municipalității. Este vorba de intrarea Nicolae Popescu Rebus și de intrarea Marin Trincă unde recent s-a finalizat introducerea unor rețele de utilități. Ca urmare a lățimii reduse a acestor căi rutiere, pe perioada intervenției cu repartitorul de asfalt circulația rutieră va fi restricționată complet, iar în condiții meteorologice normale, asfaltarea se va încheia până vineri, 30 iunie.

 

Biroul de Presă

Articole asemănătoare

Comunicat de presă: „Felicit cu toată căldura Consiliul Județean Vâlcea și pe președintele Constantin Rădulescu pentru obținerea finanțării necesare modernizării facilităților de producere a energiei termice pentru locuitorii Municipiului Râmnicu Vâlcea!”

Postat de - 7 august, 2023 0
Excelenta veste a aprobării prin Ordin semnat de Ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației pentru proiectul de modernizare, reabilitare, retehnologizare…

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *