Deznodământ amânat pentru ultima etapă în privința luptei pentru promovare! Orleşti, piedică pentru Mihăeşti

1108 0

Deşi a fost la mâna ei, Corona Mihăeşti nu a reuşit să obțină matematic promovarea în Liga a IV-a cu o rundă înainte de final. Derby-ul cu Orleşti s-a terminat la egalitate, 2-2.
“Am revăzut filmul din meciul trecut, cu Roești. Am fost conduși cu 2-0 la pauză. Am primit două goluri pe niste erori în defensivă. Apoi am făcut patru schimbări și am intrat bine în teren după pauză. Am reuşit rapid să egalăm, dintr-un penalty executat de Mădălin Bărzăgeanu şi un gol marcat de Vlad Costinel. În minutul 65, am primit penalty, iar oaspeții cartonas rosu. De data aceasta Mădălin nu a mai reușit să înscrie. A ratat lovitura de pedeapsă. Am mai avut câteva situații, dar scorul a înghețat așa. Deznodământul se amână pentru ultima etapă. Jucăm cu promovarea pe masă, la Olanu. Meciul va fi sâmbătă după-amiază. Cu siguranță, va fi nebunie acolo. Noi avem și șansa unui egal. Gazdele au o singură variantă, victoria. Va fi un meci deschis, de care pe care. Ne dorim să facem pasul către Liga a IV-a. Pentru a nu exista discuții și să nu fie expuși arbitrii vâlceni, cred că indicat este să fie adusă o brigadă din afara județului”, a precizat Lucian Briceag, oficialul viceliderei din Liga a V-a.

sursa: arenavalceana.ro

Articole asemănătoare

LACUSTRA DE PLUMB

Postat de - 5 februarie, 2021 0
De-atâtea nopţi aud plouând, Aud materia plângând… Sânt singur, şi mă duce un gând…. Dormea întors amorul meu de plumb…

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *