„Vulturii” „zboară” la Tg. Cărbuneşti

75 0

Viitorul Dăeşti e pe locul 4 în Seria a 8-a din Liga a III-a, adică în grafic pentru ce își dorește în primă fază, accederea în play-off. Nu a pierdut niciun meci din cele trei de până acum. Nu are, însă, punctaj maxim. A câştigat la Bascov. Pe teren propriu a înregistrat două remize, cu Sparta și Jiul Petroşani. Acum va juca iar în deplasare. „Vulturii” „zboară” la Tg. Cărbunești. Gilortul a marcat doar un gol în trei etape şi a primit patru. Are o victorie şi două înfrângeri. Nu e, însă, o echipă accesibilă, ușor de învins. SCM a câştigat greu acolo, cu un gol norocos, marcat în minutul 89, după ce gorjenii au evoluat aproape o repriză în inferioritate numerică. A fost singura înfrângere a lor de pe teren propriu. Celălalt eșec (cu 3-0) a fost suferit pe terenul sintetic de la Bradu, în fața celor de la Speed Academy Piteşti. Practic, Gilortul a pierdut doar cu primele două clasate. Victoria provine din duelul cu AFC Câmpulung. Dăeștenii merg, însă, cu gândul la un rezultat pozitiv. După trei etape, au început să se mai lege și relațiile de joc, între noii veniți și cei cu experiență din lot. Mai sunt lucruri de reglat, dar au fost și plusuri la utimele două jocuri, care dau încredere pentru viitor. Partida de la Tg. Cărbuneşti, dintre Gilortul şi Viitorul Dăeşti va avea loc vineri, 20 septembrie, de la ora 17.00.

sursa: arenavalceana.ro