Drăgășani, scânteia renașterii liberalismului vâlcean

1569 0
ℹ️ La Drăgășani, acum 34 de ani, pe 29 ianuarie, cei care au devenit personalități liberale ale județului au reînființat prima organizație a PNL din județul Vâlcea după negura anilor comuniști. Ei au reconfirmat angajamentul liberal al orașului Drăgășani care, în urma cu 150 de ani, a dat primul conducător, între 1875-1901, al Organizației noastre județene, Dimitrie Simulescu.
ℹ️ Cu această ocazie adresez felicitări colegilor din organizația locală într-o zi care este considerată sărbătoarea Organizației, așa cum este firesc să fie ziua renașterii acesteia. De asemenea, le transmit urările mele de bine și sincere felicitări colegilor liberali din Drăgășani.
ℹ️ La Mulți Ani, dragi liberali! La Mulți Ani Organizației PNL Drăgășani spre binele orașului și al cetățenilor săi!

Articole asemănătoare

Gheorghe Gîngu: “𝐃𝐮𝐩𝐚̆ 𝐦𝐮𝐥𝐭𝐞 𝐩𝐢𝐞𝐝𝐢𝐜𝐢 𝐬̦𝐢 𝐞𝐟𝐨𝐫𝐭𝐮𝐫𝐢 𝐬𝐮𝐬𝐭̦𝐢𝐧𝐮𝐭𝐞, 𝐚𝐬𝐭𝐚̆𝐳𝐢 𝐚𝐦 𝐫𝐞𝐮𝐬̦𝐢𝐭 𝐬𝐚̆ 𝐝𝐚̆𝐦 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐭𝐮𝐥 𝐥𝐮𝐜𝐫𝐚̆𝐫𝐢𝐥𝐨𝐫 𝐝𝐞 𝐞𝐱𝐭𝐢𝐧𝐝𝐞𝐫𝐞 𝐚 𝐫𝐞𝐭̦𝐞𝐥𝐞𝐢 𝐝𝐞 𝐠𝐚𝐳 𝐩𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐬𝐚𝐭𝐮𝐥 𝐁𝐨𝐠𝐝𝐚̆𝐧𝐞𝐬̦𝐭𝐢, 𝐜𝐨𝐦𝐮𝐧𝐚 𝐁𝐮𝐣𝐨𝐫𝐞𝐧𝐢.

Postat de - 17 noiembrie, 2023 0
Domnul Gheorghe Gîngu – primarul comunei #Bujoreni: “𝐃𝐮𝐩𝐚̆ 𝐦𝐮𝐥𝐭𝐞 𝐩𝐢𝐞𝐝𝐢𝐜𝐢 𝐬̦𝐢 𝐞𝐟𝐨𝐫𝐭𝐮𝐫𝐢 𝐬𝐮𝐬𝐭̦𝐢𝐧𝐮𝐭𝐞, 𝐚𝐬𝐭𝐚̆𝐳𝐢 𝐚𝐦 𝐫𝐞𝐮𝐬̦𝐢𝐭 𝐬𝐚̆ 𝐝𝐚̆𝐦 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐭𝐮𝐥 𝐥𝐮𝐜𝐫𝐚̆𝐫𝐢𝐥𝐨𝐫…

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *