Deznodământ amânat pentru ultima etapă în privința luptei pentru promovare! Orleşti, piedică pentru Mihăeşti

62 0

Deşi a fost la mâna ei, Corona Mihăeşti nu a reuşit să obțină matematic promovarea în Liga a IV-a cu o rundă înainte de final. Derby-ul cu Orleşti s-a terminat la egalitate, 2-2.
„Am revăzut filmul din meciul trecut, cu Roești. Am fost conduși cu 2-0 la pauză. Am primit două goluri pe niste erori în defensivă. Apoi am făcut patru schimbări și am intrat bine în teren după pauză. Am reuşit rapid să egalăm, dintr-un penalty executat de Mădălin Bărzăgeanu şi un gol marcat de Vlad Costinel. În minutul 65, am primit penalty, iar oaspeții cartonas rosu. De data aceasta Mădălin nu a mai reușit să înscrie. A ratat lovitura de pedeapsă. Am mai avut câteva situații, dar scorul a înghețat așa. Deznodământul se amână pentru ultima etapă. Jucăm cu promovarea pe masă, la Olanu. Meciul va fi sâmbătă după-amiază. Cu siguranță, va fi nebunie acolo. Noi avem și șansa unui egal. Gazdele au o singură variantă, victoria. Va fi un meci deschis, de care pe care. Ne dorim să facem pasul către Liga a IV-a. Pentru a nu exista discuții și să nu fie expuși arbitrii vâlceni, cred că indicat este să fie adusă o brigadă din afara județului”, a precizat Lucian Briceag, oficialul viceliderei din Liga a V-a.

sursa: arenavalceana.ro