Împreună cu Organizația Femeilor Liberale Vâlcea am organizat azi, la Biblioteca Județeană, o dezbatere privind programul “Femeia Antreprenor”, lansat de Ministerul Economiei, Antreprenoriatului și Turismului, în colaborare cu Ministerul Familiei, Tineretului și Egalității de Șanse

1012 0
Alături de secretarul de stat în cadrul MFTES, Anca Hendea, am discutat despre impactul pozitiv al primei ediții, organizate în 2021, și despre condițiile aplicării în programul ce tocmai a debutat.
“Femeia Antreprenor” este un program care încurajează femeile să-și construiască propriile cariere în mediul de afaceri, oferindu-le granturi nerambursabile din bugetul de stat.
Dragi doamne, aveți curajul să vă urmați visurile și să aplicați în acest program, o oportunitate binevenită!
Mulțumim tuturor celor care au dat curs invitației noastre și participat la întâlnire. Succes celor care deja au anunțat că doresc să aplice – suntem alături de voi și credem în puterea voastră de a transforma ideile în realitate!

Articole asemănătoare

Gata de promulgare

Postat de - 11 decembrie, 2023 0
În data de 09.12.2023, inițiativa deputatului Cristian Buican privind înființarea Punctelor Gastronomice Locale, votată în Camera Deputaților, cameră decizională, a…

Butterflies and Walls

Postat de - 5 februarie, 2020 0
Tudor Vlădescu, reporting from Singapore If it is very unlikely for a butterfly fluttering his wings in Mexico to trigger…

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *