Să repornim petrochimia!

1640 0

Romgaz ar urma să înceapă de la zero o investiție în petrochimie, dar “poate vor fi și alți invesitori care vor dori să facă petrochimie în România”, a spus ministrul Economiei Virgil Popescu.

Dar de ce să nu repornim Arpechim? Că are conductă până la Constanța. Și stă degeaba. Sau Arpechim e subiect ”tabu”, amintindu-ne că din cauza acestui subiect au suferit oameni grei, din Vâlcea, pe lânga domnul Videanu…?

Articole asemănătoare

ÎN OGLINDA LUMII

Postat de - 15 mai, 2021 0
In Speculum orbis terrarum Lumea există aşa cum o percepem fiecare dintre noi. În economía credinţei omul este buricul pământului…

Scrie un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *