Florin Pera: ”Dacă nu aveam problemele cu virusul și jucam restanțele, am fi avut mult mai multe puncte!”

496 0

După victoria superbă obținută azi în Danemarca, 26-25 cu Odense, antrenorul Florin Pera își felicită echipa, după cel mai important succes obținut în actualul sezon al Ligii Campionilor.

”Țin să-mi felicit echipa pentru această victorie importantă, pe terenul unei echipe foarte puternice, unde nu au reușit să câștige echipe ca Gyor și CSKA Moscova. Consider că am făcut o primă repriză aproape perfectă în apărare, primind doar 10 goluri, iar în repriza a doua am riscat, jucând 7:6 în atac și astfel am marcat goluri importante. Poarta s-a completat foarte bine și acest lucru ne-a ajutat în economia meciului. Dumnezeu ne-a dat puterea să nu cedăm presiunii finalului de joc, în fata unor jucătoare cu multă experiență internațională. Dacă nu am fi avut problemele de lot datorită virusului Covid-19 sau accidentărilor și am fi jucat meciurile cu Podravka și Dortmund, puteam avea acum mult mai multe puncte. Trebuie să păstrăm forma actuală și atitudinea, în perspectiva următoarelor jocuri” a declarat Florin Pera, antrenorul principal al SCM Râmnicu Vâlcea.